Domů / Nezařazené / 12. květen – Mezinárodní den sester 2021

12. květen – Mezinárodní den sester 2021

mds2021_small

Dnes je 12. května. Den, kdy se před více než dvěma sty lety narodila průkopnice zdravotnického povolání, Florence Nightingale, den, kdy celý svět slaví Mezinárodní den sester.
Máme za sebou náročný rok. Pro mnohé možná ten nejnáročnější v našich dosavadních kariérách. Mnohé a mnozí si „sáhli na dno“ svých psychických i fyzických sil. Zároveň si ale možná více než kdy dřív svět uvědomuje, jak náročná, odpovědná a hlavně důležitá je naše práce.
Přejeme vám, ať se Vám dnešní den vydaří, ať si ho užijete bez ohledu na to, zda budete v práci, nebo s rodinou. Jste hrdinky a hrdinové. A to nejen díky uplynulému roku.

048419_kb_diplomy_kriegel_20_21

Prestižní ocenění pro sestry – cena Františka Kriegla

Cenu Františka Kriegla pro roky 2020 a 2021, která nese jméno statečného lékaře, se porota rozhodla udělit symbolicky všem zdravotním sestrám, které odvážně a obětavě pomáhají už víc než rok zvládat pandemii Covidu-19.

Nejsou samy, stejně obětavě jako ony čelí největší zdravotní kalamitě nejnovějších světových dějin i lékaři, záchranáři, sociální pracovníci, zaměstnanci nemocnic, dobrovolníci a vědci pracující na nových vakcínách a léčivech.

Na sestřičkách však leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými lidskými osudy, nenápadné pomoci, povzbuzení, pohlazení, útěchy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že samy se během pandemie mohly stát obětí Covidu-19 stejně jako ti, o které pečují, že mnohokrát zůstávají u lůžek pacientů na úkor času, který ukrádají svým vlastním rodinám. Bez jejich skromného hrdinství by byl náš boj proti pandemii mnohem těžší i delší, a proto si zaslouží naši úctu i dík.

Cenu symbolicky převzala prezidentka České asociace sester, Martina Šochmanová„Jsem velmi potěšena touto úžasnou zprávou a skvělým oceněním. Velmi si vážím toho, že jsem byla vybrána, abych tuto cenu za všechny sestry převzala. Mám z toho za ně obrovskou radost, protože si to všechny opravdu zaslouží.“

12May ICN

Zdroj: https://www.cnna.cz/o-spolecnosti/mezinarodni-den-sester