Domů / Nezařazené / 12. květen – Mezinárodní den sester

12. květen – Mezinárodní den sester

IYN

Mezinárodní den sester 12. května je pro zdravotní sestry připomínkou jejich obětavosti, laskavosti a především vysoké míry profesionality při poskytování ošetřovatelské péče. Zdravotní sestry jsou již několik desetiletí základním pilířem zdravotnického systému. Mezinárodní rada sester (The International Council of Nurses, ICN) připomíná tento důležitý den každým rokem vytvářením a rozšiřováním balíčku k mezinárodnímu dni sester.

„V minulosti neexistovalo vzdělávání v oboru zdravotnický záchranář. Na zdravotnické záchranné službě pracovaly kolegyně a kolegové – zdravotní sestry. Já sám jsem nejen zdravotnický záchranář, ale také zdravotní sestra. Znám mnoho kolegů, kteří jsou na tom taktéž. Péče o nemocné a zraněné je naše práce. Nelekářské zdravotnické profese jsou v současnosti hlavní složkou nejen našeho zdravotního systému. ZZS ÚK se také dnes připojuje k vyjádření podpory zdravotním sestrám a ostatním zdravotníkům,“ řekl Prokop Voleník, tiskový mluvčí ZZS ÚK.

Verze v anglickém a v českém jazyce naleznete: https://www.mzcr.cz/verejne/dokumenty/mezinarodni-den-sester-12kveten-balicek-icn_7714_3.html

Výstřižek nurses