Domů / Nezařazené / SAFETY ROAD 2018

SAFETY ROAD 2018

RoadShowposterA32018Tragické dopravní nehody, doživotní následky, zmařené životy, to vše, ač o tom nechceme slyšet, často způsobují velmi mladí řidiči, ať už svou nezkušeností či nezodpovědným chováním. Upozornit na tuto problematiku, seznámit mladé se všemi riziky dopravního provozu a připravit je na poskytnutí první pomoci, to vše má za úkol preventivní akce Safety Road.

Hned na úvod čekala na návštěvníky krátká přednáška od zástupců Policie ČR, Hasičského záchranného sboru ÚK a Zdravotnické záchranné služby ÚK. Ti prezentovali své osobní zkušenosti s těmi nejtragičtějšími případy nehod. Právě psychologický dopad těchto příkladů může mít na mladé lidi velký účinek. Studenti si dále mohli v rámci této akce vyzkoušet nejrůznější rizika silničního provozu v podobě simulátorů nárazu a převrácení vozidla, stav po požití alkoholu a omamných látek prostřednictvím speciálních brýlí či trenažér jízdy v autě a na motorce. Na akci nechybělo ani školení v poskytování první pomoci a představení policejní techniky, včetně nástrojů pořádkové policie. Pro držitele řidičského průkazu byla jako výzva připravena soutěž v parkování na přesnost, ve které se hrálo o hodnotné ceny. Celou akci pak každou hodinu zpestřilo vystoupení biketrialu.

Letošní šestý ročník se odehrál tento týden v Chomutově a v Ústí nad Labem a jako vždy přilákal stovky studentů. Na akci Safety Road se organizačně podílí tým BESIP, Policie ČR – Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje a odbor dopravy krajského úřadu. (Zdroj: www.kr-ustecky.cz)

 

https://www.kr-ustecky.cz/ustecky-kraj-chce-diky-safety-road-zachranovat-zivoty/d-1728673/p1=204698