Letošní Noc vědců: roboti do každé domácnosti!

Výstřižek noc vědců

Odkaz: https://www.nocvedcu.cz/

Výstřižek UJEP

To vše odstartuje, i na UJEP, již 27. listopadu od 17:00.

Zdroj: https://www.ujep.cz/cs/26873/letosni-noc-vedcu-roboti-do-kazde-domacnosti 

V centru pozornosti budou tentokrát Youtube kanály a další sociální sítě jednotlivých pořádajících univerzit, ale také společný Youtube kanál, web a mobilní aplikace Noci vědců, z nichž se bude možné dostat k obrovské spoustě vědecko-popularizačních příspěvků nejen na téma robotiky a AI ze všech spolu pořádajících institucí.

Co chystáme u nás v Ústí nad Labem? Kromě video tutoriálů k práci s různými technologiemi (např. drony) a záznamů přednášek se vás pokusíme nadchnout pro vědu video prezentacemi propojujícími technické obory například s uměním, psychologií či se zdravovědami.

Živě pro vás budeme streamovat panelovou diskuzi odborníků, kteří se k problematice digitalizace společnosti vyjádří z různých hledisek podle svého zaměření (antropologie, autonomní mobilita, psychologie, AI ve zdravotnictví, bioetika, filozofie, informatika a datová analýza a další).

Myslíme i na potravu pro vaše uši a chystáme další z nově vznikající řady univerzitních podcastů, tentokrát o využití geoinformačních systémů v dálkovém průzkumu Země, o dracích a vykopávkách v Súdánu, o létání s drony a o práci na Fakultě životního prostředí UJEP.

Na tom všem teď usilovně pracujeme i přesto, že v kampusu to teď vypadá, jako kdyby snad už nikde ani žádní lidé nebyli… Pevně věříme, že vás naše videa a živé přenosy koncem listopadu přesvědčí o opaku a probudí ve vás naději a touhu po tom, abychom se nad vědeckými tématy brzy zase mohli potkávat osobně.