Domů / Nezařazené / Ahoj sousede. Hallo Nachbar.

Ahoj sousede. Hallo Nachbar.

EU SN-CZ

Ve středu 27. listopadu proběhla na Krajském úřadě Ústeckého kraje v Ústí nad Labem pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje RSDr. Stanislava Rybáka závěrečná konference projektu „Podpora přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb.“

Konference se zúčastnili významní hosté. Pozvání přijala a podpořit záchranáře z obou států přijela Generální konzulka České republiky JUDr. Markéta Meissnerová, jednatel BSW Dr. Ralf Hübner, JUDr. Müller Hana Karlová ze Saské rozvojové banky v Drážďanech, dále hosté z Krajského úřadu Ústeckého kraje, náměstek hejtmana RSDr. Stanislav Rybák, Ing. Petr Severa a Ing. Hana Týlová a zástupci vedení ZZSÚK, ředitel MUDr. Ilja Deyl a náměstek pro nelékařské profese Mgr. et Bc. Petr Bureš, MBA.

Cílem tohoto tříletého projektu (r. 2016 – r. 2019) bylo vytvoření sasko-české spolupráce v oblasti zdravotnických záchranných služeb pro zlepšení a zintenzivnění přeshraniční schopnosti zásahů a nasazení v oblasti ZZS k optimálnímu zabezpečení poskytování zdravotní péče pro obyvatele v příhraničí, stejně jako k rozvoji přeshraniční kooperace ve vzdělávání a dlouhodobému zlepšení a posílení odborných, jazykových a interkulturních kompetencí záchranářů ZZS, studentů a pedagogů v oboru zdravotnický záchranář. Lead Partner tohoto projektu byla Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje, p.o. ve spolupráci s partnery projektu, německou zdravotnickou záchrannou službou DRK a Bildungswerk der Sächsischen Wirtschaft gGmbH (BSW)  a dále s VOŠ a SZŠ Ústí nad Labem.

Projektu potvrdil, že při záchraně lidských životů v oblasti česko-saského příhraničí v Ústeckém kraji již záchranářům nebrání státní hranice. Připravená závěrečná scénka na konci prezentace projektu ukázala účastníkům konference nejen z řad nelékařských profesí reálnou práci záchranářů na česko-německých hranicích a vzájemnou profesionální spolupráci.

„Díky tomuto projektu vzájemná spolupráce již nyní funguje na jiné úrovni, než před jeho zahájením, kdy se jednotliví záchranáři z výjezdových základen v příhraničí neznali. Dnes se mohou kolegové z obou stran hranice směle pozdravit: „Ahoj sousede. Hallo Nachbar,“ řekl k projektu Prokop Voleník, tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Prezentace závěrečné konference projektu v pdf formátu: Konference_ZZSUK

Fotogalerie z konference

IMG_8677
Závěrečné konference se zúčastnili významní hosté, zástupci Ústeckého kraje a vedení ZZS ÚK.
IMG_8674
Svojí účastí podpořila záchranáře Generální konzulka České republiky JUDr. Markéta Meissnerová.
IMG_8672
Konference se zúčastnili nejen záchranáři z obou států, ale také partneři projektu Přeshraniční spolupráce.
IMG_8671
Ing. Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví Ústeckého kraje si připravil pro účastníky na závěr milé překvapení.

 

IMG_8703
Ing. Petr Severa v závěrečné scénce jako turista, který zkolaboval na česko-německých hranicích. První je na místě kolegyně Stefanie Möckel z DRK Dippoldiswalde.
IMG_8707
Během několika vteřin je na místě také český záchranář Jan Svoboda ze ZZSUK.
IMG_8714
Vtipná scénka tak ukázala cíl projektu. Vytvoření vzájemné spolupráce při záchraně lidských životů.

IMG_8679

IMG_8717
Česko-německá státní hranice v Ústeckém kraji již nebrání vzájemné spolupráci zdravotnických záchranářů.