334201411_570210055094201_6709972158687324566_n

Obchodní centrum Pivovar v Děčíně ve středu  15. března přivítalo budoucí zdravotníky ze středních zdravotnických škol v regionální soutěži v první pomoci.

Své dovednosti a znalosti mezi sebou poměřilo 6 týmů, pro které byly připraveny obtížné simulační situace. “Připravené úkoly byly velmi náročné a za předvedené výkony patří všem soutěžícím velký potlesk,” dodal k soutěži tiskový mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.

Ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou Děčín byla odborným garantem letošního ročníku ZZS Ústeckého kraje. Poděkování patří nejen za přípravu úkolů, ale i za roli komisařů kolegyním a kolegům z výjezdové základny Děčín a z Ústí nad Labem.

A jaké závažné stavy soutěžící týmy řešily?

Správné poskytnutí první pomoci museli prokázat při náhlé zástavě oběhu po úraze elektrickým proudem, u pacienta s hypoglykemií, správně ošetřit ruku při amputaci prstů nebo sraženou cyklistku osobním automobilem včetně prokázání dovedností v kardipulmonální resuscitaci na sofistikovaných figurínách umožňující okamžitou zpětnou vazbu s vyhodnocením kvality frekvence a hloubky stlačování hrudníku.

tým komisařů ZZSUK

sražená cyklistka

spolujezdec

úraz elektrickým proudem

AED

hypoglykemie

opařenina

rozbitá hlava

hodnocení komisaři

ošetření amputace