Domů / Nezařazené / Co chystá aplikace Záchranka v roce 2017?

Co chystá aplikace Záchranka v roce 2017?

Aplikaci Záchranka si stáhlo již přes 280 000 uživatelů, více než 5 500 lidí s ní přivolalo pomoc, vysloužila si celou řadu ocenění, objevila se v nejrůznějších médiích a získala mnoho spokojených recenzí. To však neznamená, že “usneme na vavřínech” a nebudeme se snažit o další vylepšování a rozšiřování funkcí – právě naopak! V roce 2017 se můžete těšit na spoustu novinek.

Push notifikace
Jednoduché upozornění uživatelů na novou verzi aplikace, její nové funkce nebo dokonce varování před aktuálním nebezpečím? To jsou push notifikace, které budou spuštěny již příští týden.

5fe7ecc6-7676-4f88-97cb-e68d9f4278a0

Databáze defibrilátorů vkládaná uživateli
Kde v okolí najdete nejbližší defibrilátor vám aplikace Záchranka poradí již nyní.
Během února ale budete moci za pomocí formuláře vkládat také informace o nových AED i sami, a to nejen v mobilní aplikaci, ale i na webové stránce. Databáze bude zveřejněna také na webu projektu.
Protože jsou situace, kdy jde doslova o vteřiny, v případě nouzového volání poblíž defibrilátoru záchranná služba může vyzvat zachránce, aby ještě před příjezdem posádky ZZS defibrilátor přinesl a pacienta se pokusil zachránit.

b949b9ba-8031-4e88-9d10-0feda802c216

Rozšíření pro neslyšící Během března se velkého vylepšení dočkají všichni neslyšící pacienti. Díky aplikaci budou v případě nouze schopni i bez hlasové komunikace specifikovat své zranění. Kromě stisknutí tlačítka a předání polohy budou moci neslyšící nově snadno odeslat také informaci o aktuálním zdravotním stavu, a to za pomocí jednoduchého interaktivního dotazníku.

 
Spuštění aplikace pro Rakousko Chystáte se na jaře či v létě na dovolenou do Rakouska? Pak jistě oceníte spuštění rakouské verze aplikace. Aplikace sice vytáčí v zahraničí odpovídající tísňové číslo již nyní, ale od 14. dubna bude i v Rakousku funkční odesílání polohy ve stejné podobě jako u nás, spolu s dalšími informacemi.

17d5603c-c813-4165-a346-de107a3c2c0b

Možnost pro zkušené zachránce
Jste zdravotník, medik, nebo máte zkrátka bohaté zkušenosti s první pomocí? Od března si budete moci v aplikaci vybrat možnost, že jste zkušeným zachráncem. S každým, kdo zvolí tuto možnost, bude při volání dispečerka postupovat jinak, než s laikem.

Vylepšení Lokátoru
Vylepšení se v roce 2017 dočká i modul Lokátor, a to v podobě filtrování bodů zájmu. Uživatel bude schopen filtrovat pouze pohotovosti, které mají aktuálně otevřeno.

Dočasná informace
Dále bude možné vyplnit tzv. dočasnou informaci, která bude odesílána v případě nouze na dispečink záchranné služby. Například pokud půjde skupinka turistů na výšlap, bude schopna vložit počet osob a cíl cesty. V případě nouze se tato informace přenese záchrance společně s polohou a další informací. Tato volba bude také vhodná pro dočasně nemocné pacienty.

Zdokonalení První pomoci
Modul První pomoc bude přepracován a nabídne ještě intuitivnější a přehlednější postupy první pomoci, aby si v případě nouze věděl rady každý.

Nouzový náramek
Jak přivolat pomoc i bez mobilního telefonu? K tomu slouží chystaná novinka. Nouzový náramek, který bude sloužit k rychlé aktivaci linky 155 se současným odesláním polohy a dalších informací a to bez nutnosti mít u sebe mobilní telefon bude ideální především pro děti, sportovce i starší občany.

568bcb1d-4205-441e-bef9-b73dde4791cb