Domů / Nezařazené / Dnes začíná výstava fotografií projektu HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ

Dnes začíná výstava fotografií projektu HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ

pozvankavernisaz

Projekt „HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ“

Výstava Hrdinové doby covidové ukazuje nejen v jaké složité době jsme se ocitli, ale také jak je lidská vůle a odhodlání silné.
Nemá smysl se hádat kdo a co udělal špatně, to již je minulostí. Smyslem projektu je poděkovat těm, kteří stojí při nás, když je nám nejhůře.
Báje o Blanických rytířích je sice krásná, ale máme i něco více. A tím je síla českého národa se spojit a překonat těžké časy.
Výstřižek HDC ukázka
Výstřižek HDC Web
Smyslem celého projektu je poděkovat nejen zdravotníkům, lékařům, záchranářům a všem složkám IZS, bez kterých by vše dopadlo mnohem tragičtěji, ale i profesím, které jsou opomíjené. Pokladní v supermarketech , lidé v sociálních službách, učitelé a mnoho dalších profesí si zaslouží také poděkovat. Zachycené momenty se stanou vzpomínkou na dobu kdy jsme se setkali s něčím co jsme znali jen z katastrofických filmů. Je potřeba si připomínat vše, co dělá nejen člověka člověkem, ale i jak jsme silný národ, který si dokáže pomáhat.
Putovní výstava začne v rámci dnů evropského dědictví v Galerii Jirkov a následně se přesune do dalších měst nejen v České republice, ale také do zahraničí.V rámci tohoto projektu vznikla i výzva SPOJME ČESKO – Daruj roušku na Výstavu, jejímž smyslem je poukázat na Jaro 2020, které se stalo symbolem sounáležitosti. Celá naše vlast z důvodu nedostatku ochranných pomůcek šila roušky. Všude byla cítit podpora, že to zvládneme. Toto vše se změnilo s další vlnou, a toliko spojující symbol se stal naopak symbolem omezování svobody a příkoří. Nejsme epidemiologové a nenáleží nám toto soudit. Jen chceme poukázat na to dobro, které je v nás.