Domů / Nezařazené / HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ

HRDINOVÉ DOBY COVIDOVÉ

Výstřižek Hrdinove doby covidove FB

Dnes dopoledne proběhlo focení záchranářů a záchranářek ZZS ÚK v rámci plánované putovní výstavy „Hrdinové doby covidové“, na které se ZZS Ústeckého kraje svojí podporou také podílí. Věříme, že výstava bude mít úspěch a přiblíží náročné chvíle, které společně prožíváme.

DSC_0016

DSC_9867

DSC_0363

https://www.facebook.com/hrdinovedobycovidove

https://www.noska-art.cz/7-blog/129-hrdinove-doby-covidove

Ve spolupráci Galerie Jirkov a studia umělecké fotografie Noska Art – Jaroslav Noska připravujeme putovní výstavu fotografií s velmi aktuální tématikou covidu 19 pod názvem „Hrdinové doby covidové“ se vším, co bylo v průběhu více než jednoho roku zasaženo. S důrazem na těžkou práci složek IZS, nemocnic, sociálních služeb a dalších subjektů v Ústeckém kraji.

Výstřižek

Podstatou projektu je přenést situaci, kterou mnoho lidí nevidí a nemají představu, co všech sil stojí za záchranou životů, převozů pacientů, osamělosti v sociálních službách a mnoho dalších aspektů až po světlo na konci tunelu v podobě očkování. Věříme, že až se pandemie stane minulostí bude nadále potřeba si připomínat obětavost a úsilí všech úžasných, většinou neznámých lidí. Úmyslem je zachytit momenty z centra dění a následně vše přenést do hmotné podoby tak, aby se i člověk, který je skeptický k současnému dění, mohl sám pokorně sklonit k poděkování.

Vernisáž výstavy fotografií z projektu „Hrdinové doby covidové“ je plánována na Dny evropského kulturního dědictví 2021 od 10. do 19. 9. (přesné datum se upřesňuje v rámci města Jirkov). Fotografie budou vystaveny do 30. 10. 2021 v Galerii Jirkov a pak budou zapůjčeny dalšímu zájemci. V případě dalších omezení provozu, která bohužel nelze vyloučit, bude využita náhradní forma vystavení fotografií ve Forhausu.

hrdinove_letak4-01