KARLOVARSKÝM KRAJEM SE V RÁMCI CVIČENÍ ´KARLOVARSKÁ PUTOVNÍ 155´
PROHÁNĚLY SANITKY Z CELÉ REPUBLIKY

Logo KV 155
Celý první červnový víkend se proháněly sanitky Karlovarským krajem při metodickém cvičení všech zdravotnických záchranných služeb z celé České republiky, které proběhlo na Karlovarsku a Sokolovsku.

Akce nazvané “Karlovarská Putovní 155″ se zúčastnilo 14 nelékařských výjezdových skupin profesionálních zdravotnických záchranářů ze všech krajů. Společně absolvovali mimořádnou událost s hromadným postižením osob s názvem “Lanovka 2023”, sedm stanovišť s různými zdravotnickými úlohami a sedmi zážitkovými mini úkoly a celé cvičení po závěrečné rozpravě završili spanilou jízdou centrem lázeňské metropole.

KV 155 2023 společné foto

Organizace osmého ročníku tohoto celorepublikového putovního cvičení se zhostila Zdravotnická záchranná služba Karlovarského kraje a akce proběhla pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje, města Karlovy Vary a Asociace zdravotnických záchranných služeb České republiky.

ZZS Ústeckého kraje reprezentovala posádka RZP ve složení: Bc. Jana Hellerová, Bc. Jan Pilník a Honza Le Trung. “Akce byla organozátory velmi profesionálně připravena a moc jsme si to užili,” řekla k účasti ústecké erzety Bc. Jana Hellerová.

Více o tomto cvičení v tiskové zprávě ZZS Karlovarského kraje zde: 2023_ZN_TZ_P155_karlovarská