Domů / Nezařazené / Litoměřice – Studie kolektivní imunity SARS-CoV-2-CZ-Preval

Litoměřice – Studie kolektivní imunity SARS-CoV-2-CZ-Preval

Ministerstvo zdravotnictví spouští studii, která má zjistit úroveň kolektivní imunity v české populaci vůči onemocnění způsobené covid-19. Testováno bude zhruba 27 tisíc lidí z různých, pečlivě vybraných skupin obyvatelstva ve čtyřech lokalitách. Odběry začnou 23. dubna.

Vyšetření v této studii je určeno pouze pro osoby, které jsou zdravé, tj. nemají příznaky onemocnění horních cest dýchacích a ani dříve u nich nebylo potvrzeno onemocnění covid-19. Budou vyšetřovány zejména dospělé osoby, speciálně v Praze a v Brně i děti od 8 let.
Celkem bude vyšetřeno přibližně 27 tisíc lidí ve čtyřech geografických oblastech s rozdílnou zátěží onemocnění covid-19, a to v Praze, Brně a okolí, Olomouci a okolí a Litoměřicích. Dále se studie zaměří i na zvláštní skupinu chronicky nemocných. Odděleně pak studie proběhne v Litovli a Uničově, kde bude provedeno podrobnější zhodnocení kvantitativní analýzy přítomnosti protilátek vůči koronaviru.

Tisková zpráva: https://www.litomerice.cz/aktuality/10217-testovani-tri-tisicovek-litomericanu-zacne-ve-ctvrtek

Více informací na webu MZCR:  http://www.mzcr.cz/dokumenty/v-ceske-republice-zacina-unikatni-studie-kolektivni-imunity-vuci-covid-19_19050_1.html

nebo na webu SZU: https://covid-imunita.uzis.cz/

Představení plánu a obsahu studie: https://covid-imunita.uzis.cz/index.php?pg=o-studii 

Litoměřice – Výstaviště Zahrada Čech, pavilon G. Vstup z Jiříkových kasáren, kde je k dispozici parkoviště s kapacitou několika stovek míst.

8:00 – 18:00
v době 8:00 – 10:00 přednostně pro osoby starší 60 let

Plán Výstaviště Zahrady Čech v Litoměřicích – parkoviště  P1 a pavilon G

Plán VZČ LTM

testovani LTM MZCR

Výstřižek test