Domů / Nezařazené / Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem „Výzva a hranice, neskončete v sanitce!“

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem „Výzva a hranice, neskončete v sanitce!“

Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem / 17. září 2016

runczech_registration_mark_cmyk

Výzva a hranice, neskončete v sanitce! 

Výzva a překonání vlastních hranic je motivace všech běžců chystajících se na půlmaraton. Avšak i tyto hranice, které když nerozvážně překročíte, mohou skončit bezprostředním ohrožením života nebo dokonce smrtí!

Vnímání odpovědi vlastního organismu na fyzickou zátěž patří mezi základní předpoklady každého sportovce. Podpora výkonu energetickými či stimulujícími prostředky se může zdát zprvu efektivní, ale neřízené předávkování může vést k přímému ohrožení života a vlastního výkonu.

Na Mattoni 1/2Maratonu Ústí nad Labem budou na zdraví všech účastníků dohlížet desítky zdravotníků a záchranářů. „Zdravotnické zabezpečení ústeckého závodu bude i letos na velmi vysoké výši. Pevně doufám, že se letošní ročník obejde bez velkých zdravotních komplikací. Zároveň bych chtěl apelovat každého běžce, který bude nemocný v týdnu před závodem nebo se jen ráno před startem bude cítit zle, aby raději svůj start odložil na příští rok,“ apeluje na všechny běžce předseda organizačního výboru RunCzech Carlo Capalbo.

Vnímejte varovné signály vlastního organismu!

V případě, že pocítíte výrazné zdravotní potíže, nepodceňujte je!  

ZZSÚK, p.o. a zdravotníci rozmístěni po trati jsou připraveni Vám okamžitě pomoci.

Video z loňského ročníku Mattoni Ústí nad Labem Half Marathon 2015

 Fotogalerie z loňského ročníku ZDE