Domů / Nezařazené / Nezapomeň, máš ve svých rukou život svůj i svých blízkých!

Nezapomeň, máš ve svých rukou život svůj i svých blízkých!

Nezapomeň, máš ve svých rukou život svůj i svých blízkých!

sprava-zeleznic_logo_01_zakladni_barevne_sRGB

Vlak nikdy nezastavíš! Nepozornost nebo zbytečné riskování každoročně usmrtí stovky osob nebo způsobí velmi těžká zranění s trvalými následky. Letošní letní kampaň Správy železnic přináší varovná videa, která musíš vidět!

Neriskuj a respektuj pravidla bezpečné železnice!

Varovná videa ze série bezpečnostních spotů, které vznikly v rámci letní bezpečnostní kampaně pro zvyšování bezpečnosti na železnici.

Zdroj: https://www.spravazeleznic.cz/o-nas/bezpecna-zeleznice/bezpecnostni-spoty

Zbytečné riskování nebo nerespektování pravidel na železnici či v její blízkosti stálo v roce 2019 život 247 lidí. Ve srovnání s rokem předchozím byly následky mimořádných událostí opět o něco tragičtější. Každý rok se na železničních přejezdech stanou desítky mimořádných událostí. V roce 2019 jich bylo konkrétně 181. Zahynulo při nich 96 řidičů, spolujezdců, cyklistů či chodců, dalších 96 bylo zraněno. Statistiky tedy více než alarmující, obzvlášť ve srovnání s rokem předchozím, kdy bylo o 11 mimořádných událostí na přejezdech méně. Jejich viníky jsou v drtivé většině ti, kteří za svou nepozornost či zbytečný hazard zaplatili životem nebo „jen“ těžkým úrazem. Ale víte vůbec, jak se správně chovat na přejezdu a v jeho blízkosti?

Bezpečná železnice

Železniční doprava patří mezi nejbezpečnější druhy dopravy, přesto každoročně vyhasne přímo na kolejích nebo v jejich blízkosti příliš mnoho životů. V naprosté většině jde o jednoznačné porušení pravidel ze strany řidičů silničních vozidel, cyklistů či chodců. Ti nerespektují výstražné systémy, vjíždějí či vcházejí do kolejiště v okamžiku, kdy je v činnosti zabezpečovací zařízení, či přecházejí koleje na místě, kde je to zakázané.

Správa železnic každým rokem vkládá nemalé prostředky do zvýšení bezpečnosti na železničních přejezdech, preventivně působí na účastníky provozu novými informačními kampaněmi, varuje před nebezpečím hrozícím při nerespektování pravidel různými akcemi.

Zdroj: https://www.spravazeleznic.cz/o-nas/bezpecna-zeleznice