Domů / Nezařazené / Novoroční výlet na Milešovku se málem stal osudným

Novoroční výlet na Milešovku se málem stal osudným

Tisková zpráva

Říká se: „Jak na Nový rok, tak po celý rok“, do přírody s mobilní aplikací Záchranka! 

zachranka_bannerstahnout300x300_1-0

Novoroční výlet na Milešovku se pro paní Ivanu (59 let) z Prahy stal málem osudným.

V odpoledních hodinách spolu s přáteli paní Ivana sestupuje po turistické cestě z Milešovky, když jí náhle podklouzne noha a zraní si kotník. Na zraněnou nohu nelze došlápnout.

Volá o pomoc na TCTV 112. Následně je přepojena na TL 155 ZZSÚK. Operátorka okamžitě zjišťuje zdravotní stav a závažnost zranění.

Podle informací se paní Ivana nachází někde na turistické červené trase směrem k obci Milešov.

Operátorka pokládá otázku, zda má paní Ivana nebo někdo z jejích přátel instalovanou mobilní aplikaci Záchranka v telefonu nebo zda si jí mohou nyní stáhnout. Jeden z přátel má aplikaci již ve svém chytrém telefonu a je vyzván operátorkou, aby uskutečnil volání přes aplikaci Záchranka.

Hovor je uskutečněn. Souřadnice přichází datovou zprávou. Nyní již přesně operátorka ví, kde se nachází paní Ivana. Na místo je okamžitě vyslána sanitka a hasiči, kteří zraněnou snášejí k sanitce.

Využití mobilní aplikace Záchranka usnadnilo lokalizaci zraněné paní Ivany a její následné ošetření posádkou ZZSÚK a převoz do nemocnice.

Závěrem si dovolujeme popřát paní Ivaně hodně zdraví a brzké uzdravení. Věříme, že její příběh bude inspirací nejen pro ni a její přátele. Napříště do přírody již vyrazí vybaveni s mobilní aplikací Záchranka.

Klikněte na obrázek a stáhněte si mobilní aplikaci ZÁCHRANKA

Prokop Voleník – tiskový mluvčí ZZSÚK, p.o.