Domů / Nezařazené / POZOR! Vážné dětské úrazy mohou skončit smrtí!

POZOR! Vážné dětské úrazy mohou skončit smrtí!

POZOR! Vážně dětské úrazy mohou skončit smrtí!  

„Víte, kde si Vaše děti hrají? Víte, kde budou poslední školní den a co budou dělat?“ 

unn_plakaty_page_2Vytoužené letní prázdniny. Dva měsíce bez školních povinností. Teplé letní dny lákají ke hrám a sportovním aktivitám. Přecenění schopností dětí, nedostatečný dohled dospělých, podcenění rizik a chybějící bezpečnostní pomůcky jsou hlavní příčiny vážných úrazů. Vážné úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí! 

Bezpečnostní pomůcky v případě nehody dokáží zmírnit rozsah poranění, nebo dokonce poranění zabránit. Povinnou ochrannou pomůckou pro děti na jízdě na kole, bruslích, koloběžce či skateboardu je PŘILBA a chrániče. Vážné úrazy hlavy s trvalými následky nejsou, bohužel ani v dnešní době výjimkou.

Velmi bolestivé a traumatizující pro celou rodinu jsou dětské popáleniny. Zvýšené riziko představují obzvláště v letních měsících zahradní bazény a stále oblíbenější zahradní grilování. Víte kde a jak si Vaše děti hrají? 

Oslava závěrečného vysvědčení není důvodem ke konzumaci alkoholu nebo jiných omamných látek! Alkoholové radovánky poslední školní den často vedou k velmi závažným otravám s přímým ohrožením života dítěte. Víte, kde budou Vaše děti poslední školní den a co budou dělat?

DBU-header-2

Více informací o prevenci dětských úrazů najdete na webových stránkách http://detstvibezurazu.cz/