Domů / Nezařazené / „Profesionálové, kteří si zaslouží respekt, úctu a obdiv“ – hejtman Ústeckého kraje poděkoval záchranářům

„Profesionálové, kteří si zaslouží respekt, úctu a obdiv“ – hejtman Ústeckého kraje poděkoval záchranářům

JAN_SCHILLER (2020)

Vážení záchranáři,

zejména v letošním roce si kvůli probíhající pandemii naplno uvědomujeme, jak cenné je naše zdraví a naše životy. Všichni zdravotníci a celý zdravotní systém letos prochází tvrdou zkouškou.

Houkající žluté sanitky s modrými majáky. Hluk rotoru žlutého vrtulníku. Neustále zvonící telefony na tísňové lince 155. Jste to právě vy, záchranářky a záchranáři, kteří zjišťujete, co a kde se stalo. Záchranářský svět je plný adrenalinu a vy jste neustále připraveni k akci.

S čím se musíte ve své práci vypořádat, je pro mnohé z nás jen těžko představitelné. Lidská bolest, utrpení, dětský nářek a pláč, ale i smrt a zármutek jsou součástí vaší práce. Setkáváte se s těžkými dopravními nehodami, s vážnými zraněními a s těžce nemocnými lidmi. Bohužel také s agresivními opilci a narkomany. Vyjíždíte do nebezpečných a obtížně přístupných míst, nebo do lokalit, které nepřipomínají 21. století. Přes veškeré tyto nástrahy a překážky usilovně bojujete o naše zdraví a životy. Nikdy se předčasně nevzdáváte. A přes to všechno je vaše odhodlání pomáhat stále silnější. Věřím, že právě ty okamžiky, kdy se vám podaří ochránit naše zdraví, či zachránit lidský život, vám dodávají sílu a ženou vás dál.

Uvědomuji si, že to není scénář z akčního filmu, ale tvrdá realita vaší obětavé a nelehké práce. Každý den, po celý rok, jste připraveni přispěchat každému pomoci. Nejen pro naše děti jste tak právem hrdiny v telefonních sluchátkách, ve žlutých sanitkách i ve vrtulníku. Děkuji vám všem za vaše pracovní nasazení i obětavost. Jste sehraný tým profesionálů, který si zaslouží respekt, úctu a obdiv.

Váš Jan Schiller

hejtman Ústeckého kraje