Domů / Nezařazené / Projekt VITA ET FUTURA – „Děkujeme českým zdravotníkům“

Projekt VITA ET FUTURA – „Děkujeme českým zdravotníkům“

Spot

Klikni na obrázek a spustíš spot nebo na odkaz https://www.youtube.com/watch?v=WHhL9ZCX8qo

Viděli jsme už hodně spotů, nebo fotek, které vyjadřují našim zdravotníkům podporu a poděkování za jejich náročnou a usilovnou práci. Vděk necítí jen filmaři, ale všichni lidé, kteří si alespoň na okamžik dokážou představit, jak psychicky i fyzicky náročná je práce zdravotníků, které tak moc potřebujeme. My jsme ale chtěli lidem ukázat to, co žádný z předchozích spotů neudělal. A totiž za co si zdravotníci náš vděk opravdu zasluhují. Proto jsme ve spolupráci s nadačním fondem Vita et Futura natočili spot o boji pacienta, sester a lékařů na jednotkách intenzivní péče. Je to boj o šťastný návrat domů.

„Děkujeme českým zdravotníkům“

VitaIII

Vznikla už spousta spotů, které formálně zdravotníkům děkují, ale žádný ještě lidem neukázal skutečně ZA CO. Náš projekt je první, který ukazuje práci sester a lékařů na jednotkách intenzivní péče, v plném nasazení, upozorní běžnou populaci na to, co všechno stojí za záchranou lidského života.

Projekt iniciovali sami zdravotníci z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kteří se o pacienty s koronavirem starají a ve spolupráci s filmaři garantují, že výsledek  reprezentuje zkušenosti zdravotníků a zároveň zapůsobí na laickou veřejnost.

Posláním projektu je celostátně vyjádřit skutečné díky. Ne formální, ne patetické. Je to hold každodenní práci zdravotníků a jejich ctnostem, které při ní prokazují: odbornost, výdrž, odolnost, soucit a zároveň chladnokrevnost, někdy až totální upozadění svých osobních zájmů ve prospěch péče o pacienty.

Zdroj:https://www.vitaetfutura.cz/diky-ceskym-zdravotnikum/