IMG_0917

Prokopnout strach či nevědomost? Prokop lékař a Prokop záchranář vědí jak na to

Prokopni to. Tak zní název nového pořadu Krajské zdravotní, a.s., a Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje. Jeho cílem je společně s Prokopem a Prokopem prokopnout strach a obavy z poskytování první pomoci či z návštěvy nemocnice. V hlavních rolích se představí Prokop Seif, lékař Anesteziologicko-resuscitačního oddělení Nemocnice Most a Prokop Voleník, záchranář a tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

„Cílem Prokopni to je prokopnout nejen pochopitelné obavy a strachy, které zcela přirozeně všichni v souvislosti s vlastním zdravím nebo se zdravím našich blízkých máme. Chceme prokopnout ale i jistou, možná až nevědomost, která v souvislosti například s poskytováním první pomoci panuje. Sáhněme si do svědomí, kdo z nás si ji ze školy opravdu pamatuje, navíc i první pomoc se vyvíjí. Chci moc poděkovat všem, kteří s námi do tohohle projektu šli, a kteří nám fandí a podporují nás. A velký dík určitě patří mým kolegům, bez kterých by tento nápad rozhodně nebyl zrealizovaný. Jsem přesvědčená, že občas někoho mírně „nakopnout“ neškodí. Možná jsem snílek, ale chceme se těmito videi vážně prokopnout k dobré věci,“ říká k novému projektu Jana Mrákotová, tisková mluvčí a vedoucí Tiskového a komunikačního oddělení Krajské zdravotní, a.s. Právě tým tohoto oddělení stojí za celým projektem, a to jak co se námětu týká, tak i následné realizace.

„Prokopni to mi přijde jako perfektní projekt do této doby. Ukázat veřejnosti, jak to chodí, když o ně pečujeme v nemocnici nebo na záchrance, je určitě jedním ze způsobů, jak zlepšit důvěru v náš zdravotní systém. A i kdyby to jednomu člověku pomohlo vyřešit svůj zdravotní problém a jednomu přetíženému urgentnímu příjmu ubralo pár pacientů, kteří mohou jít třeba k praktikovi, bude to mít smysl. Témat máme tolik, že si snad každý najde něco zajímavého. Navíc s lidmi v týmu je radost cokoliv tvořit, takže nešlo říct ne,“ doplňuje MUDr. Prokop Seif.

„Když přišla nabídka na spolupráci na tomto projektu, ještě k tomu s kolegou, který se jmenuje stejně jako já, se společným cílem poskytnout široké laické veřejnosti informace ze světa urgentní medicíny, první pomoci a záchranné služby, nebylo nad čím váhat. Jdu do toho. Společně prokopnout strach z poskytování laické první pomoci, prokopnout dosavadní nevědomost a neznalost těchto zdravotnických systémů, kde společně zachraňujeme životy. Věřím, že se nám společně podaří důležité informace laické veřejnosti poskytnout zábavnou a vtipnou formou,“ dodává Prokop Voleník, DiS.

Logo Prokopnito

První díl pořadu Prokopni to můžete už nyní zhlédnout zde: https://www.youtube.com/watch?v=klJPNSyxX5g

Zdroj: info@kzcr.eu 

Prokop Seif (vlevo) a Prokop Voleník

MUDr. Prokop Seif (vlevo) a Prokop Voleník při natáčení na urgentním příjmu

Prokop Voleník (vlevo) a Prokop Seif

Prokopové při natáčení v sanitce.