Domů / Nezařazené / Propojení navigací zrychlí záchranu lidského života

Propojení navigací zrychlí záchranu lidského života

20170413-krupka-navigacni-system-mestska-policie-zachranna-sluzba-3_denik-180Zkrátit dobu poskytnutí první pomoci o rozhodující minuty zajistí od poloviny dubna unikátní systém propojení navigací zdravotnického operačního střediska záchranné služby a strážníků městské policie v Krupce.

 

 

 

20170413-krupka-navigacni-system-mestska-policie-zachranna-sluzba-1_denik-180Dispečink záchranky má v rámci propojení komunikační systém a potřebný mapový podklad s okamžitým přehledem pohybu vozidel Krupské městské policie. V případě okamžité pomoci vyšle do vozidla strážníků výzvu s adresou, kde je potřeba okamžité pomoci. „Systém je jedinečný na území celé České republiky a první svého druhu v Ústeckém kraji“ uvedl starosta města Zdeněk Matouš.

 

20170413-krupka-navigacni-system-mestska-policie-zachranna-sluzba-7_denik-180Novinka je součástí projektu Chráníme to nejcennější, jehož cílem je zpřístupnění časné defibrilace. Právě strážníci vybaveni defibrilátory (AED) jsou stěžejním článkem projektu.  „Mají výbornou místní znalost, jsou na místě jako první. Máme řadu pacientů, kteří už byli takto úspěšně defibrilováni,“ potvrdila vedoucí lékařka projektu krajské záchranné služby MUDr. Eva Smržová.