Domů / Nezařazené / RALLYE OSTROV 2018

RALLYE OSTROV 2018

Mezinárodní metodické cvičení složek IZS

EU  SN-CZ Logo-Rallye-Ostrov-1

Už pátý ročník metodického cvičení Rallye Ostrov připravila Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Celkem devět úkolů, z toho dva noční, bylo připraveno pro 22 posádek. V rámci projektu „Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“ se cvičení už podruhé zúčastnily posádky ze sousedního Německa. Zahájení cvičení se zúčastnil také hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

„Jubilejní pátý ročník ukazuje, že si cvičení získalo svoji tradici. Tato cvičení dokazují profesionalitu členů složek krajského integrovaného záchranného systému, kterou potvrzují při řešení všech mimořádných událostí. Záchranářům bych moc přál, aby se s takovými situacemi mohli setkat v praxi minimálně,“ řekl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček při zahájení.

Záchrana ženy po pádu z 15 metrové výšky, přejetí milenců traktorem, kolaps pacienta se sluchovým postižením, intoxikace dítěte a další úkoly čekaly na záchranáře na jednotlivých stanovištích. Zdravotníci dopředu nevědí, co je kde čeká. V nesnadném terénu skalního města Ostrova u Tisé a okolí tak museli záchranáři opět ověřit své znalosti a profesionalitu. Námět úkolů je sestaven podle skutečných událostí. „Toto cvičení je nejen prověřením posádek zdravotnické záchranné služby a součinnosti s ostatními složkami IZS, ale má také vzdělávací charakter. Při vymýšlení úkolů je kladen důraz na opravdovost a úkoly jsou často inspirovány událostmi z reálných výjezdů,“ řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Image
Hejtman Oldřich Bubeníček pronesl úvodní řeč.
Image1
Zprava ředitel krajského policejního ředitelství Jaromír Kníže, ředitel krajské záchranky Ilja Deyl a jeho náměstek Petr Bureš.
Image2
Tiské skály, Děčínský sněžník a Ostrov u Tisé obsadili na dva dny záchranáři.

Image3

Image4

Image7

Image6

Image8

Image9

Image10

Image13

Image12

Image

 

Další fotogalerie najdete:

www.e-usti.cz

www.jvpress.cz