Domů / Nezařazené / RALLYE OSTROV 2019 – Mezinárodní metodické cvičení složek IZS

RALLYE OSTROV 2019 – Mezinárodní metodické cvičení složek IZS

EU SN-CZ
Oběšený muž, poporodní život ohrožující krvácení, zraněné dítě po střetu automobilu s divočákem nebo tonoucí chlapec. Tyto a další úkoly čekaly na záchranáře v rámci šestého ročníku metodického cvičení Rallye Ostrov.
2019
 „Během dvou dnů musely záchranářské posádky splnit deset úkolů, které vycházejí z našich reálných výjezdů,“ přiblížil průběh cvičení tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník. Celkem 21 posádek plnilo úkoly, které byly medicínsky a často i fyzicky náročné. Letos už potřetí bylo cvičení mezinárodní, zúčastnilo se pět německých posádek (v rámci projektu „Přeshraniční spolupráce a vzdělávání v oblasti zdravotnických záchranných služeb“). Mezi soutěžícími byla také jedna posádka z řad studentů a budoucích absolventů oboru záchranář.

Cvičení slouží nejen k prověření posádek zdravotnické záchranné služby, ale má také vzdělávací charakter. Nejlepší výkon v rámci plnění soutěžních úkolu podala posádka z Kadaně, na druhém místě se umístila posádka z Litoměřic a třetí byla posádka z Rumburku.

Image2

Image

Image1

Image3

Image4

Image5

Zdroj: https://www.kr-ustecky.cz/cviceni-rallye-ostrov-proverilo-profesionalitu-zachranaru/d-1734448/p1=204698