Domů / Nezařazené / SAFETY ROAD – prevence pro mladé řidiče

SAFETY ROAD – prevence pro mladé řidiče

Safety Road

I v letošním roce Ústecký kraj ve spolupráci s týmem BESIP a Krajským ředitelstvím Policie Ústeckého kraje realizoval preventivní akci pro mladé řidiče „Safety Road“. Během uplynulých dvou dnů se mohli studenti středních škol i široká veřejnost prostřednictvím simulátorů a trenažérů seznámit s riziky silničního provozu. Cílem akce je eliminovat časté tragické nehody zejména mladých řidičů.

„Safety Road se letos uskutečnila popáté a stejně jako v předchozích letech je zaměřena na mladé začínající řidiče, kteří jsou nejrizikovější skupinou na silnicích. Ze statistik vyplývá, že ti, co vlastní řidičák zhruba dva roky, tak se nejčastěji stávají viníky dopravních nehod,“ řekl krajský koordinátor BESIPu Jan Pechout. Spolu s BESIPem a dalšími se na přípravě akce intenzivně podílí také Odbor dopravy Krajského úřadu Ústeckého kraje. „V Ústeckém kraji klademe velký důraz na prevenci, protože té nikdy není dost, obzvlášť když se týká bezpečnosti na silnicích, ale nejen akcemi zaměřenými na mladistvé. Na příští týden plánujeme další ročník dopravně preventivní akce Den s kamiony,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jaroslav Komínek.

 

Studenti si mohli v prostorách Krajského úřadu Ústeckého kraje vyzkoušet nejrůznější simulátory dopravních nehod a rizik silničního provozu, ovlivnění omamnými látkami pomocí simulačních brýlí či trenažér motocyklu a automobilu. Na akci nechybělo ani školení v podávání první pomoci a představení policejní techniky, včetně nástrojů pořádkové policie. Zájem studentů vzbudil především otočný simulátor a zkouška nárazu v 30km rychlosti. Držitelé řidičského průkazu se mohli také zúčastnit soutěže „Parkování na přesnost“, ve které se hrálo o hodnotné ceny. Celou akci pak každou hodinu zpestřilo vystoupení biketrialu.

Fotogalerie – Přednáška Mgr. Jana Trpišovského a stanoviště první pomoci „Safety Road 2017 – Úřad Ústeckého kraje“

ViewImage

IMG_0421

IMG_0432

IMG_0436

IMG_0520

IMG_0505

IMG_0500

IMG_0496

IMG_0486

IMG_0474