Domů / Nezařazené / Šluknovský správňák – soutěž v první pomoci

Šluknovský správňák – soutěž v první pomoci

V úterý 16.4.2019 proběhla soutěž v první pomoci pro děti s názvem Šluknovský správňák. Letošní už třetí ročník soutěže proběhl pod záštitou města Šluknov. Soutěže se zúčastnilo 30 tříčlenných družstev ve třech kategoriích (1. a 2. stupeň základní školy a střední školy). Zahájení a ukončení soutěže probíhalo za účasti starostky města Šluknov Mgr. Evy Džumanové, ředitele Střední lesnické školy a střední odborné školy Šluknov Mgr. et Bc. Rudolfem Sochorem a hlavní organizátorkou soutěže Bc. Janou Hozákovou ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje.

Všichni soutěžící si prošli šesti stanovišti, kde poskytovali první pomoc. Museli zvládnout komunikaci s agresivním diabetikem v hypoglykémii, resuscitaci v hloučku fotbalistů, rozpoznat mozkovou mrtvici a přivolat záchranku pomocí aplikace záchranka, ošetřit otevřenou i zavřenou zlomeninu a zajistit před příjezdem záchranky těžce zraněného skateboardistu. O namaskování figurantů se postaraly studentky oboru vlásenkář a maskér z Vyšší odborné školy, Střední průmyslové školy a Střední odborné školy služeb a cestovního ruchu ve Varnsdorfu. Na regulérnost soutěže dohlíželi rozhodčí z řad záchranářů Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje z výjezdové základny Rumburk.

Děti si mohly v mezičase prohlédnout hasičský vůz, navštívit dětské hřiště nebo si prohlédnout výstavu trofejí, která zrovna v lesnické škole probíhá. Mohly si také vyzkoušet nasadit neprůstřelnou vestu či zatroubit na lesní roh.

Šluknovský správňák 2019 – vítězné týmy:

V kategorii 1. stupeň základních škol

  1. místo Křečci – DDM Varnsdorf
  2. místo Vlčáci – DDM Varnsdorf
  3. místo Košťata – ZŠ Dolní Podluží

V kategorii 2. stupeň základních škol

  1. místo Loupáci – ZŠ Dolní Podluží
  2. místo Správňáci – DDM Varnsdorf
  3. místo Kačeři – DDM Varnsdorf

V kategorii středních škol

  1. místo Zdravoťáci – SZŠ a OA Rumburk
  2. místo Bezpečáci– SLŠ a SŠ Šluknov
  3. místo Berušky 2 – SLŠ a SŠ Šluknov

 

Fotogalerie:

DSC_1369

DSC_8944

DSC_8934

DSC_9002

DSC_9073

DSC_9229

DSC_9081

DSC_9084

DSC_9111

DSC_1399

DSC_9250

DSC_1512