Domů / Nezařazené / Strážníkům městské policie pomohou při záchraně životů nové defibrilátory

Strážníkům městské policie pomohou při záchraně životů nové defibrilátory

AEDMěstská policie Most získala nové mobilní defibrilátory, přístroje, které pomocí elektrického výboje dokážou zachránit lidský život. Umístí je do vybraných hlídkových vozidel. Díky nim se zvýší šance na přežití pacientů s náhlou zástavou srdce. Díky své trvalé přítomnosti v ulicích města jsou často prvními svědky vážných zdravotních potížích kolemjdoucích nebo nehod. Při zástavě krevního oběhu nastává boj o každou vteřinu.

LAC_0103
Bc. Lukáš Vais předal defibrilátory v rámci projektu ZZSÚK „Časná defibrilace v Ústeckém kraji“ strážníkům Městské policie Most

Mobilní defibrilátor okamžitě vyhodnotí stav pacienta a nahlas řekne, co je třeba udělat. Stačí nalepit elektrody na hrudník a zmáčknout tlačítko. I jediný výboj, který vyšle, může zachránit lidský život. Dva takové přístroje od čtvrtka 26. září pomáhají strážníkům Městské policie Most. Podle záchranářů se šance na přežití pro pacienty s prokázanou náhlou zástavou oběhu zvýší asi o deset procent.

„Naší cílem je umístit AED přístroje především tam, kde může častěji dojít ke kolapsovému stavu. Podstatou projektu Časná defibrilace v Ústeckém kraji není snaha záchranné služby přesunout část svých povinností na ostatní složky integrovaného záchranného systému. Naší snahou je, zvýšit šance jednotlivců na přežití při vzniku náhlé zástavy oběhu. Mnohdy bývají prvními zasahujícími právě strážníci městské policie,“ řekl k projektu tiskový mluvčí Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje Prokop Voleník.

Image
Zdroj: Městská policie Most

,,Těmito přístroji vybavíme služební vozidla našich jednotek. Přístroj slouží jako velmi dobrý doplněk k poskytnutí první pomoci. Všichni naši zaměstnanci prošli speciálním výcvikem první pomoci a postupně se přístroj naučí používat. Naším cílem je, aby pro něj hlídky sáhly vždy bez zaváhání a první pomoc byla maximálně efektivní. I kdybychom zásluhou těchto přístrojů zachránili byť jediný lidský život, jde o investici, která má smysl,,“ přiblížil ředitel Městské policie Most Jaroslav Hrvol. Celkem má Městská policie čtyři mobilní defibrilátory.

Defibrilátory v hodnotě 140 tisíc Kč Městské policii Most předala v rámci projektu Časná defibrilace v Ústecké kraji Zdravotnická záchranná služba Ústeckého kraje. Oficiální předání proběhlo v zasedací místnosti na mosteckém magistrátě. Nové přístroje předali Městské policii Most včele s ředitelem Jaroslavem Hrvolem zástupci ZZS Ústeckého kraje: Bc. Lukáš Vais, vedoucí projektu a Prokop Voleník, tiskový mluvčí.