Domů / Nezařazené / Taktické cvičení – Pád letadla

Taktické cvičení – Pád letadla

Taktické cvičení Pád letadla s větším počtem cestujících, záchrana osob ve spolupráci se složkami IZS

Dne 8.9. 2016 proběhlo u vodní nádrže Kateřina v obci Modlany taktické cvičení složek Integrovaného záchranného sytému pád letadla s větším počtem cestujících.

Námětem cvičení byla nehoda dopravního turbovrtulového letadla. Při letu cestujících směr Drážďany, nahlásil pilot explozi a náhlý pokles tlaku v prostoru pro cestující a výpadek jednoho z motorů. Letadlo ztratilo tah. Jednou z možných variant poruchy letadla byl i teroristický čin. Pilot se pokusil letadlo nasměrovat na pole v katastru obce Modlany, poblíž vodní nádrže Kateřina, kde se však stalo neovladatelným a zřítilo se. Po dopadu se rozpadlo na části, z nichž některé začaly hořet. Stroj přepravoval cca 70 cestujících. Někteří zemřeli, jiní měli různé stupně zranění.

Cvičení se zúčastnilo přes 50 zdravotnických záchranářů – 15 výjezdových skupin, zdravotnické operační středisko a letecká záchranná služba ZZSÚK.

Cílem záchranářů bylo procvičení postupů a využití prostředků pro řešení mimořádné události s hromadným postižením zdraví a spolupráce se složkami integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje.

Po prvotním třídění zraněných osob složkami HZS a jejich transportování na vybudované stanoviště neodkladné péče zdravotnickou záchrannou službou, byli ranění vedoucím lékařem tzv. lékařsky tříděni a byla určena priorita jejich léčby, kterou následně prováděli zdravotníci na tomto stanovišti. Zdravotnické operační středisko po celou dobu koordinovalo mimořádnou událost a transporty raněných osob z místa neštěstí do zdravotnických zařízení.

cviceni-pad-letadla-pech-17

cviceni-pad-letadla-pech-18

cviceni-pad-letadla-pech-21

cviceni-pad-letadla-pech-22

cviceni-pad-letadla-pech-23

cviceni-pad-letadla-pech-25

Fotogalerie Ústeckého deníku ZDE

Fotogalerie Teplického deníku ZDE

Záběry 360° technologií z vnitřku trupu letadla a další celkové záběry na plochu taktického cvičení (klikněte myší – kurzorem na foto a rozhlédněte se kolem sebe) ZDE 

Fotogalerie z „Fanpage Facebook Záchranáři ústeckého kraje“ ZDE

 Foto HZS z místa taktického cvičení

SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS
SONY DSC
foto HZS