Domů / Nezařazené / VIII. DEN ZÁCHRANÁŘŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

VIII. DEN ZÁCHRANÁŘŮ ÚSTECKÉHO KRAJE

VIII. DEN ZÁCHRANÁŘŮ 2016 – LOUNY

Poprvé v osmileté historii akce přivítali Den záchranářů Ústeckého kraje obyvatelé Loun a svoji hostitelskou roli zvládli na výbornou. Téměř na pět tisíc návštěvníků zdejšího Výstaviště neodradila ani zamračená obloha s občasným deštěm. Za to se jim organizátoři královsky odměnili v podobě řady ukázek, představení i atrakcí.

Tisková zpráva ze dne 12. června 2016 – Úřad Ústeckého kraje

„Musím říct, že v rámci Dne záchranářů Ústeckého kraje nasadily Louny opravdu vysokou laťku,“ řekl při svém vystoupení hejtman kraje Oldřich Bubeníček. S potěšením ocenil vysokou návštěvnost především s ohledem na nepříliš příznivé počasí. „Na všech stanovištích, která jsem prošel, se lidé bavili, za což patří dík všem organizátorům i dobrovolníkům z řad našich záchranářských a bezpečnostních složek,“ dodal hejtman Ústeckého kraje, který předal do rukou vedoucích představitelů krajské policie, profesionálních i dobrovolných hasičů šeky s částkou, již Ústecký kraj těmto institucím, v letošním roce nad rámec svých předepsaných povinností předal v podobě darů. Jejich celková suma dosáhla téměř 11 milionů korun.

Úvod zážitkového dne zahájil první náměstek hejtmana kraje Stanislav Rybák a starosta města Louny Radovan Šabata spolu s představiteli dalších organizací dekorováním praporu města Louny, který byl před 90 lety předán 46. pěšímu pluku.

Po československé hymně už všichni vyrazili do areálu Výstaviště. A že se bylo opravdu na co dívat, dokazuje i bohatá fotogalerie. Záchranáři nejen že prezentovali moderní techniku, ale širokému publiku také předvedli, co umí. Profesionální hasiči likvidovali nevybuchlou munici na dně Ohře, nechyběly ani ukázky lezecké techniky, speciálního a řezacího zařízení Cobra, vyproštění osob z havarovaného vozidla i činnost mladých hasičů z řad dobrovolníků. O desítky let zpět se vrátili diváci při zhlédnutí ukázky staré zásahové techniky při likvidaci požárů. Názorná demonstrace likvidace hořícího oleje na plotně diváky notně překvapila. Neprozřetelné hašení hrníčkem vody vyvolalo dvoumetrové plameny. Plno měli na svých stanovištích i záchranáři a to nejen u vrtulníku, s nímž předvedli záchranu zraněného, ale také na stanovištích první pomoci či u sanitek. Děti obklopily také místa s policejní a vojenskou technikou. Vždyť možnost sednout si na policejní motorku, do auta nebo držet v ruce zbraň se hned tak nenaskytne. Obdiv sklidili také psovodi se svými čtyřnohými kamarády, fronty se stály na simulátory předváděné pracovníky BESIPu, děti se vyřádily i u atletických disciplín. Celým dnem provázel zpěvák Josef Melen a hudební skupina KKB.

Image

První pomoc

Fotogalerie Ústeckého kraje zde