V sobotu 22. června se konal v Litoměřicích XII. ročník – Den záchranářů Ústeckého kraje. Střelecký ostrov v Litoměřicích zažil mnoho adrenalinových zážitků, které jsme si pro návštěvníky připravili.

Nejmodernější zásahové sanitní vozy, které v současnosti používáme v našem kraji. Návštěvníci si prohlédli také speciální zdravotnický technický vůz pro řešení mimořádných událostí s hromadným postižením zdraví. V záchranářském stanu se seznámili jak správně poskytnout laickou kardiopulmonální resuscitaci včetně možnosti použití přístrojů AED a jak správně zavolat na tísňovou linku 155.

Největším lákadlem pro přítomné návštěvníky a divácky nejatraktivnější byla přítomnost Letecké záchranné služby Ústí nad Labem – KRYŠTOF 15 se svojí žlutou královnou ústeckého nebe “Barčou”. Letečtí záchranáři odpoledne ukázali speciální záchrannou činnost – záchranu tonoucího a záchranu osob v podvěsu. Kromě této ukázky jsme se podíleli společně s hasiči a policisty na adrenalinové ukázce vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla.

Videa a fotogalerie zde:

Fotografie z akce