Domů / Nezařazené / Záchranáři převzali nové moderní sanitní vozy

Záchranáři převzali nové moderní sanitní vozy

Záchranáři Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje, p.o. převzali na výjezdové základně v Ústí nad Labem devět nových moderních sanitních vozů pořízených převážně Ústeckým krajem. Nová vozidla jsou vybavena specifickou zástavbou pro činnost zdravotnické záchranné služby, včetně nových technologií.

Slavnostního předání se účastnil ředitel ZZS ÚK Ilja Deyl, jeho náměstek Petr Bureš, za Ústecký kraj Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví, dále Milan Rychtařík, předseda Výboru pro zdravotnictví a vedoucí odboru zdravotnictví Petr Severa.

Z devíti nových vozidel se na koupi šesti z nich výrazně finančně podílel Ústecký kraj. Celková pořizovací cena šesti sanitek se vyšplhala na 22 milionů korun (pořízeny byly z investičního účelového příspěvku poskytnutého právě Ústeckým krajem).

Zbylá tři vozidla se pořídila z fondu investic ZZS ÚK, z Fondu zábrany škod České kanceláře pojistitelů a z dotace Ministerstva zdravotnictví. „K tomu, abychom měli špičkové zdravotnictví, potřebujeme nejenom kvalitní lékaře, ale také kvalitní vozidla záchranné služby. Každá promrhaná minuta může mnohdy stát život pacienta. Věřím, že tato moderně vybavená vozidla zkrátí čas, který je tak potřeba k záchraně lidského života,“ uvedl Radim Laibl, radní Ústeckého kraje pro oblast zdravotnictví.

ZZS ÚK spolu s Ústeckým krajem obnovuje na základě životnosti vozidel vozový park pravidelně, a to jak ze svých vlastních zdrojů, tak s využitím dotačních titulů. Devět nových vozů přispěje ke snížení průměrného stáří vozového parku ZZS ÚK a usnadní práci záchranářů po celém regionu.

Reportáž z předávání nových sanitních vozů: https://www.facebook.com/eusti.cz/videos/146929193854177/

foto1

Slavnostního předání nových vozidel – zprava: Radim Laibl, radní pro zdravotnictví, Ilja Deyl, ředitel ZZS ÚK, Milan Rychtařík, předseda Výboru pro zdravotnictví a Petr Severa, vedoucí odboru zdravotnictví.

IMG_0720

IMG_0725

foto2

foto3