IMG_0098

Sedm již vyřazených sanitních vozů od Zdravotnické záchranné služby ÚK doplněných o humanitární materiál a léčiva vypravil Ústecký kraj pro sedm nemocnic v partnerské oblasti Zakarpatí na Ukrajině. V pátek 14. dubna  ráno odjela kolona z České Kamenice do Jihlavy, kde ji převezme dobročinný fond ViZa jako zprostředkovatel přímého kontaktu s nemocnicemi.

Ústecký kraj pravidelně obměňuje a modernizuje vozový park záchranářů, proto si mohl dovolit staré vyřazené vozy věnovat dál na Ukrajinu, kde poslouží v sedmi konkrétních nemocnicích v oblasti Zakarpatí. Každý vůz byl vybaven humanitární pomocí (ochranné pomůcky, skládací lůžka a spacáky, elektrocentrála) a léky a zdravotnickým materiálem přesně podle požadavků jednotlivých nemocnic. Léky se podařilo zajistit  ve spolupráci s Generálním konzulátem v Drážďanech. Celková hodnota materiální pomoci je cca 3,25 milionu korun.

Výstřižek

“Tyto sanitky jsou v určité kondici, kdy splňují požadavky, které se tam dají předpokládat. U nás, pro tu nejkvalitnější péči, kterou našim pacientům chceme poskytovat, tak tyto sanitní vozy již nesplňují,” řekl k předání sanitních vozů Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA, ředitel ZZS Ústeckého kraje.

Celá reportáž zde: https://www.youtube.com/watch?v=B26jmob6w90

Zdroj: www.kr-ustecky.cz