2023

V minulém týdnu proběhl již 8. ročník Metodického cvičení složek IZS RALLYE OSTROV 2023. Záchranáři, policisté, hasiči a horská služba společně cvičili v údolí Ostrova u Tisé.

Po dva dny plné adrenalinu museli záchranáři prokázat nejen znalosti a dovednosti z urgentní medicíny a přednemocniční neodkladné péče, ale  také prokázat vzájemnou spolupráci se složkami IZS při plnění náročných úkolů.

Závažné ztrátové poranění, popáleninové trauma skupiny osob, smrtící alergická reakce, dopravní nehoda motorkáře či rozpoznání ohrožující arytmie byly jen některé úkoly z urgentní medicíny. Zvlášť adrenalinovým úkolem i zážitkem bylo řešení a postup při násilném trestném činu. Všechny úkoly, které si organizátoři letos připravili vycházejí z reálných událostí.

Cvičení Rallye Ostrov 2023 mělo opět pro naše záchranáře soutěžní charakter. Vítězná posádka pojede příští rok reprezentovat ZZS Ústeckého kraje na Mezinárodní soutěž záchranářských posádek Rallye Rejvíz 2024, na které letos vítězové z minulého roku získali 5. místo.

Přivítat a popřát štěstí přijel ve středu 7. června na slavnostní zahájení předseda výboru pro zdravotnictví Ústeckého kraje Mgr. Bc. Milan Rychtařík, zástupci složek IZS Ústeckého kraje a řada dalších vzácných hostů včetně starosty obce Tisá Jiřího Turka, který i letos připravil ve spolupráci s organizátory speciální cenu “Pohár Obce Tisá”.

Ve čtvrtek 8. června se v podvečer všichni sešli na vyhlášení výsledků letošního RALLYE OSTROV 2023.  Poděkovat za náročnou práci záchranářů přijel Radní pro oblast zdravotnictví Ústeckého kraje Ing. Radim Laibl a další hosté, kteří záchranářům vyjádřili také svoji podporu.

Vítězné posádky RALLYE OSTROV 2023

  1. místo – Bc. Barbora Smetáková a Lukáš Vlček / výjezdová základna Litvínov
  2.  místo – Bc. Dominika Burianová a Antonín Lhotský / výjezdová základna Žatec
  3.  místo – Ing. Jan Mach a Rudolf Šikl / výjezdová základna Ústí nad Labem

Pohár Obce Tisá – Bc. Iva Krpálková a Tomáš Škovránek / výjezdová základna Rumburk

zahájení RO 23

Slavnostního zahájení se zúčastnili zástupci složek IZS a mnoho vzácných hostů.

Petr Bureš zahájení

Ředitel ZZS ÚK Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA přivítal záchranáře na letošním cvičení.

ukončení

Poháry pro letošní vítěze předávali zástupci Ústeckého kraje a složek IZS.

Vítězné posádky RO 2023

Vítězné posádky letošního ročníku RALLYE OSTROV.

1. místo LTV

Velký “putovní” pohár za první místo převzali litvínovští záchranáři z rukou ředitele ZZS ÚK Mgr. Bc. Petra Bureše , MBA a náměstka pro nelékařské profese ZZS ÚK Michala Kouta.

2. místo ŽTC

Radní pro oblast zdravotnictví Ústeckého kraje Ing. Radim Laibl společně s náměstkem pro řízení a kvalitu péče ZZS ÚK Ing. Bc. Ondřejem Kounovským, MBA předali žatecké posádce medaile a pohár za 2. místo.

3. místo UL

Ústecká posádka převzala ocenění za 3. místo z rukou náměstka ředitele krajského ředitelství pro službu kriminální policie a vyšetřování plk. Mgr. Zbyňka Dvořáka a vedoucího odboru zdravotnictví Krajského úřadu Ústeckého kraje Ing. Petra Severy.

Výstřižek - pohár obce Tisá - webovky

Starosta obce Tisá Jiří Turek předal speciální cenu kolegům z rumburské základny.

Výstřižek motorkář webovky

Výstřižek simulace - webovky

včely 2

včely

Výstřižek - webovky

e71f83a0-263e-4e51-95d9-e4ca89bcbf9e

lektoři ro 23

Tým Vzdělávacího a výcvikového střediska ZZS ÚK připravil pro své kolegy dva dny plné adrenalinového zážitku.