2Golem

Od středy 27. července působí v Hřensku velkokapacitní speciální vozidlo GOLEM pro řešení mimořádných událostí ze ZZS Hlavního města Prahy. Speciální vozidlo bylo zajištěno pro zvýšení komfortu zasahujícím hasičům, kteří již několikátý den bojují s ohněm. Hasiči tak mají možnost využít klimatizovaných prostor pro odpočinek. K dispozici je zde především kyslíková i tekutinová terapie. Speciální mobilní ošetřovna v zázemí tohoto vozidla je připravena poskytnout zdravotní péči v případě zranění nebo zdravotních potíží.

2661062-ceske_svycarsko_hajek_2

ZZS ÚK  tímto děkuje svým kolegům ze ZZS HMP a zároveň je tato výpomoc důkazem výborné vzájemné spolupráce mezi záchrankami, což si potvrdili přímo na místě při příjezdu Golema v Hřensku statutární zástupce ředitele a náměstek NLZP ZZSÚK Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA s ředitelem ZZS HMP MUDr. Petrem Kolouchem, MBA.

Speciální velkokapacitní vozidlo GOLEM je v České republice a na světě zatím jediné a již několikrát pomohlo kolegům v několika krajích při řešení  mimořádných událostí a katastrof.

V průběhu středečního odpoledne rekognoskoval statutární zástupce ředitele a náměstek NLZP Mgr. Bc. Petr Bureš, MBA společně s krizovým manažerem Mgr. et Mgr. Janem Trpišovským terén v Hřensku a jeho okolí. Cílem bylo vytvořit vhodná a bezpečná místa pro převzetí osob vyžadujících péči zdravotnických záchranářů od zasahujících hasičů přímo v terénu ničivého požáru.