V sobota 16. září obsadí centrum našeho města tisíce nadšených běžců v rámci dalšího ročníku Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem 2023.

Jsme pro vás všechny v centru města, nejen pro běžce na trati, ale také diváky připraveni poskytnout profesionální zdravotní péči, stejně jako v předchozích ročnících.

Zdravotnický stan ZZS Ústeckého kraje bude opět postaven v prostoru START/CÍL a na trati budou připravené naše výjezdové skupiny.

V případě zdravotních potíží nebo úrazu navštivte náš zdravotnický stan nebo volejte na tísňovou linku 155! 

Bez názvu

“Během závodu doporučujeme běžcům vnímat své tělo, co nám říká a co nám ještě dovolí. Překonávání osobních běžeckých rekordů a zvládnutí celého půlmaratonu má být zážitek, nikoliv boj o život. V případě potřeby je na trati připraveno ve spolupráci s organizátory 12 tzv. Medical Pointů, kde je nutné nahlásit co se děje a naše sanitky vám přijedou pomoci. Na trati se budou také pohybovat 4 mobilní cyklistické hlídky vybavené zdravotnickým batohem a přístrojem AED. V prostoru START/CÍL je připraven zdravotnický stan s profesionálními zdravotníky ze Zdravotnické záchranné služby Ústeckého kraje,” doplnil ke zdravotnickému zajištění Ústeckého půlmaratonu tiskový mluvčí krajských záchranářů Prokop Voleník.